Kosova raporton 24 humbje jete nga COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit 24 persona kanë humbur jetën nga coronavirusi dhe 357 të tjerë janë konfirmuar pozitivë.

Të dhënat bëhen publike nga Ministria e Shëndetësisë, e cila thotë se janë kryer mbi shtatë mijë testime.

Po ashtu janë shëruar 1.498 pacientë, duke çuar numrin total në 138.950. Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë vdekur 2.833 persona dhe kanë rezultuar pozitivë  mbi 157 mijë qytetarë.

Në gjithë Kosovën janë 15.835 raste aktive, ndërsa autoritetet u bëjnë thirrje qytetarëve të aplikojnë marrjen e vaksinës kundër COVID-19.

Etiketimet

Ulen tensionet Paris-Uashington, Franca rikthen ambasadorin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të rikthejë javën e ardhshme ambasadorin francez në Shtetet e Bashkuara. Vendimi u mor pas një bisede telefonike të...

Reciprociteti për targat serbe, profesori: Dy mesazhet që Kosova i përcolli Brukselit

Aplikimi i reciprocitetit të Kosovës për targat e automjeteve serbe ka prodhuar debate mes Prishtinës dhe Beogradit si dhe ka nxitur reagime nga Brukseli. Blerim...

Çollaku: Rama e ka masakruar Kosovën. Vodo: Ka promovuar interesat e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku dhe ekspertja e gjeopolitikës, Teuta Vodo janë përplasur mbi idenë e “Open Balkan”. Sipas Çollakut, Rama e ka dëmtuar...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER