1 viktimë dhe 29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një person ka humbur jetën në Kosovë nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë konfirmuar edhe 29 infektime të reja me virusin.

Rastet pozitive kanë dalë nga 2.526 testime që janë kryer.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 36 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 156.448 që prej fillimi të pandemisë.

Në Kosovë janë aktualisht 1.043 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë injektuar 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërsa që prej fillimit të vaksinimit janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Mungesë produktesh e rritjesh çmimesh, konsumatorët në SHBA të prekur nga inflacioni

Amerikanët janë kapluar nga çmimet në rritje që nga shpërthimi i COVID-19 në Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, spiralja inflacioniste, së bashku me zinxhirët e bllokuar...

‘Roller Coaster’ më i madh në botë inaugurohet në Dubai, ka vend për 1750 vizitorë

Dubai zyrtarisht inauguroi 'roller coster"-in më të madh në botë, 250 metra i lartë. “Roller coster” do të shërbejë që njerëzit të shohin gjithë Dubain nga...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER