Priten protesta në Kosovë për rritjen e çmimit të energjisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Paralajmërimi për rritjen e çmimit të energjisë elektrike në Kosovë është kundërshtuar nga opozita.

Kreu i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri i kërkoi LVV-së të votojë rezolutën e paraqitur nga ta në Kuvend. Rezoluta kërkon të anulohet propozimi nga Zyra e Rregullatorit për Energji.

700 mijë banorë pritet të vuajnë rritjen e energjisë sipas Tahirit, i cili paralajmëroi një protestë.

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj deklaroi se ata kanë paralajmëruar që në verë për krizën energjitike. Sipas tij pasojat vijnë sepse qeveria nuk ka treguar seriozitet për çështjen.

Lekaj shtoi dhe vështirësitë që qytetarët po hasin prej rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore.

Të enjten Kuvendi i Kosovës do të diskutojë rreth rritjes së mundshme të çmimit të energjisë elektrike.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...


TË FUNDIT

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...

Presidenti i KE sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel do të jetë sot në Tiranë. Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 10:15 në...

1 mijë lekë ndihmë për dy fëmijët jetimë, nëna: Është qesharake

Dorina Prendi, nënë e dy fëmijëve jetimë, po kalon periudhën më të vështirë të jetës, pas humbjes së bashkëshortit 4 vite më parë. “Ne para...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER