Rekord i zi në Maqedoninë e Veriut, 51 të vdekur nga COVID-19 në 24 orë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Maqedonia e Veriut ka shënuar sot një tjetër rekord të zi, me 51 viktima në 24 orë si pasojë e virusit COVID-19.

Kjo është shifra më e lartë e rasteve fatale në një ditë, ndërsa më 3 mars pati 50 persona të vdekur brenda 24 orëve.

Që prej fillimit të pandemisë, vendi fqinj numëron 4 073 persona të vdekur, ndërsa një ditë më parë pati 45 humbje jete.

Maqedonia e Veriut po kalon aktualisht kulmin e valës së tretë të COVID-19. Ditën e fundit nga 4438 teste, janë regjistruar edhe 1302 raste të reja.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut ka 21 890 raste aktive. Që nga fillimi i pandemisë janë infektuar gjithsej 137.728 qytetarë.

 


Etiketimet

Mbi 100 qytetarë presin në aeroportin e Rinasit për të vijuar udhëtimet

Mbi 100 qytetarë janë duke pritur në ambientet e jashtme të aeroportit “Nënë Tereza” për të vijuar udhëtimet e tyre. Me çanta dhe valixhe, ata...

Rezultatet e sondazhit të katërt të Barometrit Politik në Euronews Albania

Sonte në emisionin Barometri Politik do të njiheni me rezultatet e fundit të dala nga sondazhi i katërt kombëtar, i realizuar nga kompania MRB...

Prokuroria ngre akuzë për tre kontrollorë të trafikut ajror, lihen të lirë të tjerët

Pasi qëndruan prej disa orësh në mjediset e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, prokuroria ka ngritur zyrtarisht akuzë vetëm ndaj tre kontrollorëve të trafikut...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER