Shifra alarmante në RMV, 46 të vdekur nga Covid-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prirja e epidemisë Covid-19 në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet shqetësuese dhe këtë fakt e dëshmojnë shifrat.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 46 pacientë të prekur nga coronavirus.

Ministria e Shëndetësisë në vendin fqinj thekson se janë kryer 3 050 testime për Covid-19, prej të cilëve 687 raste kanë rezultuar pozitivë.

Që nga fillimi i epidemisë, ministria bën të ditur se janë kryer 660 522 testimeve dhe prej tyre kanë rezultuar  141 844 pozitivë.

Maqedonia e Veriut deri tani raporton 4 228 të vdekur dhe mbi 20 mijë raste aktive.

Etiketimet

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER