Sport

Italia futet në karantinë të plotë, ndërpriten përballjet në Seria A dhe B

Përditësimi i fundit: 10/03/2020 - 08:02
Text size Aa Aa

Ndër masat e mara nga qeveria Italiane për shkak të përhapjes së coronavirusit është edhe ndërprerja e të gjitha manifestimeve sportive.

Lajmin për ndërprerjen e kampionatit italian e konfirmoi edhe vetë Kryeministri italian, Giuseppe Conte, i cili tha se me rritjen e rasteve dhe viktimave nga COVID-19, vendimi për të ndërprerë ndeshjet e futbollit është logjik dhe i justifikuar.

Megjithatë në dekretin e qeverisë italiane nuk janë përfshirë ndeshjet ndërkombëtare, çka nënkupton se ndeshjet e Ligës së Kampionëve do të vazhdojnë sipas programit, por do të luhen pa tifozë.

Tregime të lidhura