Igli Tare apel shqiptarëve: Mos dilni rrugëve për qejf, respektoni rregullat!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Drejtori sportiv i klubit të Lazios, Igli Tare, ka shpërndarë një video-mesazh, përmes të cilit synon të ndërgjegjësojë të gjithë shqiptarët që të marrin masat e duhura kundër përhapjes së shpejtë të Covid-19.


“Përshëndetje nga Roma! E para njëherë ndjehuni mirë, sepse në Shqipëri po bëhen në kohë ato që në Itali u bënë me vonesë. Ne jemi mbyllur në shtëpi dhe ju lutem bëjeni edhe ju. Mos dilni për qejf rrugëve dhe zbatoni rregullat, sepse kjo është një luftë që fitohet me mbrojtje dhe jo me sulm”, shrehet Igli Tare.

Nga Roma, shqiptari me famë europiane thotë se në Shqipëri janë marrë masat mbrojtëse më shpejt se në Itali. Mes tjerash në mesazhin e tij Igli Tare fton bashkëkombasit e tij të rrinë në shtëpi dhe të kujdesen për familjarët, kryesisht për të moshuarit.

“Kini parasysh se duke u ruajtur mbrojmë njërëzit e familjes tonë, sidomos njërëzit që kanë probelme shëndetësore dhe pleqtë. Mos kini frikë dhe ruajuni nga lajmet e rreme. Lani duart, hapni dritaret, mësoni me fëmijët tuaj dhe kini besim se çdo gjë do të kalojë me sukses. Ju përqafoj dhe mos harroni: gjithmonë me një metër distancë!”, thekson Tare.


Etiketimet

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e martë pa kurs...


TË FUNDIT

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e martë pa kurs...

Pasiguria dhe rritja e çmimeve të energjisë, BE pezullon rregullat e borxhit

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Ekskluzive| ‘Deti’, Shqipëria zgjedh ‘anglezët’ përballë Greqisë në Hagë

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t’u përfaqësuar në Hagë përballë Greqisë lidhur me çështjen e kufirit detar. Kështu tha Artur Meçollari, ish-anëtar i...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER