Ronaldo nën hetim, dyshohet të ketë shkelur masat anti-covid

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo po hetohet nga policia italiane për shkak të një udhëtimi që mendohet se e bëri për të festuar ditëlindjen e partneres së tij, Georgina Rodriguez.

Ai akuzohet për thyerje të rregullave anti-Covid, duke udhëtuar midis rajoneve të Piemontes dhe Valle d’Aostas.

Sipas rregullave aktuale në Itali, udhëtimi midis “zonave portokalli” të Covid është i ndaluar, përveçse nëse kryhet për arsye pune ose për të udhëtuar në një shtëpi të dytë.

Raportimet në mediat italiane pretendojnë se dyshja udhëtoi të martën dhe qëndroi gjatë natës në një hotel turistik përpara se të kthehej në Torino. Nëse vërtetohet shkelja e rregullave, çifti mund të përballet me një gjobë.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER