Lewis Hamilton zgjat kontratën me Mercedes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Piloti i garave të Formulës 1, Lewis Hamilton do të vijojë të garojë për skuadrën e Mercedes edhe për sezonin e ardhshëm.

Tridhjetegjashtëvjeçari ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare që e sheh atë të garojë me skuadrën gjermane për të nëntin vit radhazi.

Hamilton u bë piloti më i suksesshëm në vitin 2020 duke thyer rekordin e Michael Shcumacher me më shumë gara të fituara dhe duke barazuar rekordin prej shtatë titujsh kampion bote.

Negociatat për kontratën e re me britanikun vijonin prej disa muajsh, pasi kontrata e shkuar ishte në përfundim. Periudha prej vetëm një viti është kërkuar nga të dyja palët, teksa Formula 1 do të vijojë më 28 mars sezonin e ri nën një pasigurie të madhe për shkak të pandemisë së COVID-19.


Etiketimet

Mbi 100 qytetarë presin në aeroportin e Rinasit për të vijuar udhëtimet

Mbi 100 qytetarë janë duke pritur në ambientet e jashtme të aeroportit “Nënë Tereza” për të vijuar udhëtimet e tyre. Me çanta dhe valixhe, ata...

Rezultatet e sondazhit të katërt të Barometrit Politik në Euronews Albania

Sonte në emisionin Barometri Politik do të njiheni me rezultatet e fundit të dala nga sondazhi i katërt kombëtar, i realizuar nga kompania MRB...

Prokuroria ngre akuzë për tre kontrollorë të trafikut ajror, lihen të lirë të tjerët

Pasi qëndruan prej disa orësh në mjediset e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, prokuroria ka ngritur zyrtarisht akuzë vetëm ndaj tre kontrollorëve të trafikut...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER