Champions League, Manchester City dhe Real Madrid kualifikohen për në çerekfinale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Manchester City dhe Real Madrid janë dy skuadrat e radhës që kanë marrë nga një biletë për në raundin tjetër të Champions League. Të besuarit e Pep Guaridolës mundën 2-0 Borussia Monchengladbach.

Anglezët kishin triumfuar me të njëjtin rezultat dhe në takimin e parë e për ta kualifikimi u kthye në një formalitet, pasi pa u mbushur 20 minuta lojë De Bruyne dhe Gudogan vulosën fatin e takimit.

Në ndeshjen tjetër të së martës Real Madrid mundi 3-1 Atalantën. Humbja minimale 2 javë më parë i kishte zbehur shanset e italianëve, të cilët e patën të pamundur për të ndryshuar diçka në sfidën e kthimit.

BenzemaRamos dhe Asensio ishin autorët e golave për galaktikët, që në asnjë moment nuk e vunë në diskutim kualifikimin për në raundin tjetër të Champions League. Krahas Real Madrid dhe Manchester City për në fazën tjetër të Champions kanë avancuar dhe PSG, Porto, Liverpool dhe Dortmund.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER