Caktohen çiftet çerekfinaliste në Champions dhe Europa League

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas fazave të 1/8-ve simpatizantët e futbollit kanë njohur mesditën e sotme çiftet çerekfinaliste të Champions League dhe Europa League.

Shorti përcaktoi si duele në Champions League:

  • Manchester City – Dortmund
  • Real Madrid – Liverpool
  • Bayern Munich – Paris SG
  • FC Porto – Chelsea

Ndeshjet e para do të luhen më 6 dhe 7 prill, ndërsa ato të kthimit më 13 dhe 14 prill.

Në Europa League duelet do të jenë:

  • Ajax – Roma
  • Arsenal – Slavia Prague
  • Zagreb – Villarreal
  • Granada CF – Manchester Utd

Ndeshjet e para do të luhen më 8 prill, ndërsa ato të kthimit më 15 prill.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER