Milan jashtë Europës, kuqezinjtë eliminohen nga Man. United, kualifikohen Arsenal e Roma

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Milan është eliminuar nga Europa League pas humbjes në ndeshjen e dytë me Manchester United.

Kuqezinjtë u mundën minimalisht nga anglezët, që iu falën golit të Pol Pogba në pjesën e dytë.

Pavarësisht këmbënguljes, skuadra e Piolit nuk arriti që të gjente rrugën e rrjetës.

Për në raundin tjetër u kualifikua dhe Roma që arriti suksesin e dytë ndaj Shakhtar Donetsk.

Roma mbetet skuadra e vetme italiane që vijon të garojë në arenën ndërkombëtare, pasi janë eliminuar të gjitha ekipet e tjera.

Arsenal po ashtu mori një biletë për në raundin e çerekfinaleve, pavarësisht humbjes minimale me Olimpiacos.

Sa i takon ndeshjeve të tjera surpriza më e madhe u regjistrua në Zagreb, ku Dinamo eliminoi Tottenham duke realizuar një përmbysje të çmendur me rezultatin 3-0 pas kohës shtesë.

Në çerekfinale kaluan dhe Ajax, Slavia Prague, Granada Villarreal.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER