Kualifikueset e kampionatit botëror, Shqipëria nis nesër rrugëtimin, Kosova miqësore me Lituaninë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja e Shqipërisë do të nisë nesër fazën kualifikuese për kampionatin botëror, ku do të luajë në transfertë me Andorrën.

Skuadra kuqezi synon ta nisë me një rezultat pozitiv këtë edicion. tre ditë më vonë, të besuarit e Edoardo Rejas do të luajnë me Anglinë në “Air Albania”, ndërsa do zhvillojnë dhe një takim tjetër ndaj San Marinos në datën 31 mars.

Sot do të jetë radha e Kosovës për të zbritur në fushë, pasi do të luajë një miqësore me përfaqësuesen e Lituanisë.

Skuadra e Bernard Shaland do të luajë dy ndeshjet e para të fazës kualifikuese për kampionatin botëror ndaj Suedisë dhe spanjës në datat 28 dhe 31 mars.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER