Euro 2020, Italia kërkon suksesin e radhës ndaj Zvicrës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Italia do të kërkojë mrekullinë e dhjetë në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në kampionatin europian. Për 9 takime me radhë përfaqësuesja “Azurre” ka marrë 9 fitore, duke mos pësuar asnjë gol, ndërsa ka shënuar 28.

Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini do të kërkojë fitoren e dytë në grupin A përballë Zvicrës, pas suksesit 3-0 ndaj Turqisë.

Sa i takon skuadrës që do të zbresë në fushë, Italia duhet të bëjë pa Florenzin, i cili u dëmtua në ndeshjen e fundit.

Skuadra helvete në anën tjetër do provojë të marrë fitoren e parë, pasi ndaj Uellsit nuk morën më shumë se një pikë, pasi barazuan 1-1.

Zvicra në historinë e saj ka marrë vetëm 2 fitore në fazat finale të kampionateve europiane, por janë në një moment mjaft të mirë, pasi kanë vetëm 1 humbje në 15 takimet e fundit.

Shpresat e skuadrës së drejtuar nga Petkoviç janë te Shaqiri dhe Embolo, të cilët do kenë detyrën për të udhëhequr skuadrën drejt një rezultati pozitiv, për të shpresuar kalimin për në fazën tjetër.

Etiketimet

Rusët zgjedhin sërish Putin, kritika për votim të detyruar dhe mbushje të kutive të votimit

Partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ ka festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Sot,  përfunduan zgjedhjet për parlamentin. Zgjedhje shumë të rëndësishme që do të përcaktojnë...

Gjermania drejt zgjedhjeve, tre kandidatët për kancelarë përballen në debatin e fundit televiziv

Përpara zgjedhjeve të 26 shtatorit, tre kandidatët që synojnë të pasojnë kancelaren Angela Merkel u përballën në debatin e tretë dhe të fundit televiziv....

5 të vdekur nga sulmi me armë në një universitet në Rusi

Një sulm me armë në një universitet në lindje të Rusisë la sot 5 të vdekur dhe 6 të plagosur. Ngjarja ndodhi në Universitetin e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER