Ish-portieri i Kombëtares së Italisë Buffon rikthehet te Parma

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gianluigi Buffon rikthehet te klubi italian i Parmës pas 20 vitesh. Klubi Emilian, që do garojë në Serinë B sezonin e ardhshëm, ka zyrtarizuar rikthimin e ish-portierit të kombëtares italiane. 43-vjeçari do të firmosë kontratë dyvjeçare me verdheblutë, pra deri në qershor 2023.

Buffon largohet nga Juventusi ku kaloi 26 sezonet e fundit, përpos një sezoni që luajti për Paris Seint Zhermein. 43-vjeçari me “Zonjën e Vjetër” ka fituar shumë tituj, ndër to edhe 10 tituj të Serisë A.

Me Parmën, gardiani italian fitoi SuperKupën dhe Kupën e Italisë, si dhe Kupën e UEFA-s , të gjitha në sezonin e vitit 1999.
Etiketimet

Kryeministri i Kosovës viziton familjet që humbën të dashurit në aksidentin e Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime dy familje në Deçan dhe Junik që humbën të afërmit e tyre në aksidentin tragjik të...

5 vatra zjarri në të gjithë vendin, më kritiket në Karaburun dhe Kurbin

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) thotë se janë duke u përballur me flakët në 5 vatra zjarri, ku më kritiket ngelen ato të...

U kualifikua në finalen e Lojërave Olimpike, Luiza Gega: Doja të kisha një kujtim të bukur

Atletja shqiptare, Luiza Gega arriti që të kualifikohej në finalen e atletikës për 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike që po zhvillon në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER