Nadal heq dorë nga Wimbledon, tenisti spanjoll konfirmoi mospjesëmarrjen edhe në Tokyo 2020

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka vendosur të mos marrë pjesë në turneun e Uimbelldon, që nis më 28 qershor në Londër si dhe në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, që nisin më 23 korrik në Japoni. Lajmin e konfirmoi vetë Nadal, përmes rrjeteve sociale. Tenisti pritet të rikthehet në fushë në gusht, për turneun e  US Open.

35-vjeçari spanjoll, i cili renditet i treti në klasifikimin e tenistëve meshkuj, deklaroi se vendimi për të mos marrë pjesë në Uimbelldon erdhi si pasojë e kohës së shkurtër mes dy “Grand SLEMEVE”, duke mos i dhënë mundësi të rikuperonte një sezon ku mori pjesë në 5 turne madhorë.

Nadal, i cili ka arritur të fitojë 2 herë medalje ari në Lojërat Olimpike për Spanjën, pritet të rikthehet në fushë në gusht, për Grand SlamUS Open.
Etiketimet

Anijet humanitare shpëtuan mbi 700 emigrantë në Mesdhe vetëm gjatë fundjavës

Anijet humanitare shpëtuan mbi 700 emigrantë jashtë brigjeve të Libisë dhe Maltës vetëm gjatë fundjavës, tha OJQ, ‘SOS Mediterranee’. Grupi i ndihmës për emigrantët tha...

Evropa përkujton sot Ditën e Holokaustit të Romëve

Vendet evropiane përkujtojnë sot Ditën e Holokaustit të Romëve, e cila sjell në vëmendje përndjekjet dhe vuajtjet e kësaj popullsie etnike gjatë Luftës së...

Kryeministri i Kosovës viziton familjet që humbën të dashurit në aksidentin e Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime dy familje në Deçan dhe Junik që humbën të afërmit e tyre në aksidentin tragjik të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER