Eriksen lë spitalin, mjekët i vendosin defribrilator pranë zemrës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Christian Eriksen ka lënë sot spitalin pas operacionit të suksesshëm. Mesfushori 29-vjeçar i Danimarkës pësoi arrest kardiak gjatë ndeshjes me Finlandën për Euro 2020, e luajtur të shtunën e kaluar. Eriksen ka vizituar të premten shokët e ekipit kombëar ndërsa tani do të rikthehet në shtëpi në familjen e tij.

“Faleminderit për urimet. Operacioni shkoi mirë dhe ndihem mirë. Ishte fantastike që t’u shikoja sërish pas ndeshjes fantastike të një nate më parë. Nuk është e nevojshme ta them se do të jem duke festuar të hënën kur të luani ndaj Rusisë”, është shprehur lojtari në një deklaratë.

Lojtari i Interit humbi ndjenjat gjatë pjesës së parë të ndeshjes kundër Finlandës dhe u desh përdorimi i defibrilatorit për ta rikthyer në jetë.

Gjatë operacionit, atij i është transplantuar një defribrilator që do t’i vijë në ndihmë për funksionimin e zemrës.

ICD (implantable cardioverter defibrillator) është një pajisje e vogël e cila i është vendosur nën lëkurë, e lidhur me zemrën me fije të holla dhe që dërgon pulse elektrike për të rregulluar aritminë e zemrës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christian Eriksen (@chriseriksen8)

LEXONI GJITHASHTU:

Pas Eriksen, shënohet incidenti i dytë më i rëndë në Euro 2020

Etiketimet

Përfundon misioni ‘Inspiration 4’, rikthehet nga hapësira ekuipazhi i parë i civilëve

Ekuipazhi me civilë i “SpaceX” është rikthyer me sukses në Tokë pas tre ditëve udhëtim në hapësirë. Ekipi i “Inspiration 4” u ul në ujërat...

Rusët zgjedhin sërish Putin, kritika për votim të detyruar dhe mbushje të kutive të votimit

Partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ ka festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Sot,  përfunduan zgjedhjet për parlamentin. Zgjedhje shumë të rëndësishme që do të përcaktojnë...

Gjermania drejt zgjedhjeve, tre kandidatët për kancelarë përballen në debatin e fundit televiziv

Përpara zgjedhjeve të 26 shtatorit, tre kandidatët që synojnë të pasojnë kancelaren Angela Merkel u përballën në debatin e tretë dhe të fundit televiziv....

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER