Italia çon trofeun në shtëpi, pritje spektakolare për fituesin e Euro 2020

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Italia dërgon trofeun europian në Romë. Pas triumfit në finale me Anglinë në Londër, italianët kanë marrë rrugën për në shtëpi.

Të shumtë kanë qenë tifozët që kanë pritur heronjtë e tyre në aeroportin Fiumicino dhe i kanë shoqëruar për në hotel.

Të parët që zbritën nga avioni në aeroportin Fiumicino të Romës ishte trajneri Roberto Mancini dhe kapiteni i “Azzurrëve”, Giorgio Chiellini.

Për tifozët italianë suksesi në Euro 2020 nuk mund të vinte në një moment më të përshtatshëm se ky.

“Pas gjithë telasheve që kemi përjetuar me COVID-19, ky është një moment gëzimi, një rreze drite”, tha një tifoze.

Presidenti Sergio Matarella falenderoi “Azzurrët” duke thënë se lojtarët “përfaqësuan më së mirë kombin italian” duke nderuar këtë sport.

LEXONI GJITHASHTU: 

Etiketimet

Mijëra qytetarë nderojnë 3 viktimat e sulmit me armë në Deçan

Mijëra qytetarë në Deçan kanë ndezur qirinj për tre personat që u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me armë ndaj një...

Festat e Nëntorit, kalendari i aktiviteteve që mund të ndiqni më 28-29 nëntor

Aktivitetet për fesat e Nëntorit kanë nisur që të premten në Tiranë, me ekspozita dhe diskutime për figurat e rëndësishme që kontribuuan në pavarësinë. Në...

“Konaku i Rrajcës” aktiviteti që ruan trashëgiminë folklorike të zonës

Me qëllim ruajtjen e traditave dhe kulturës të zonës, si dhe përcjelljen te brezat e rinj një grup artistësh nga Rrajca kanë organizuar "Konakun...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER