Shqipëria përfaqësohet nga 9 sportistë në lojërat olimpike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas dy ditësh do të nisin dhe Lojërat Olimpike Tokio 2020. Shqipëria do të përfaqësohet nga 9 sportistë, në disa disiplina të ndryshme.

Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj në atletikë, Briken Calja dhe Erkand Qerimaj në peshëngritje, Matvei Petrov në gjimnastikë, Manuela Delilaj në qitje, Indrit Cullhaj në xhudo, si dhe Nikol Merizaj e Kledi Kadiu në not.

Të gjithë do të përpiqen për një paraqitje sa më dinjitoze në Japoni, e pse jo të provojnë për të marrë medalje olimpike.

Lojërat Olimpike do të zhvillohen një vit me vonesë për shkak të pandemisë COVID-19 nën masa të rrepta sigurie.

Ndërkohë, autoritetet japoneze kanë raportuar për 3 atletë të infektuar me COVID-19.

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Vetingu i politikanëve, Basha: Të largojmë të korruptuarit. Balla: Do e shqyrtojmë sipas Venecias

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cilësoi 3 amendamentet për reformën zgjedhore, atë territoriale dhe vetingun e politikanëve si 3 prioritete absolute...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER