Juventus dhe Milan matin forcat në superfidën e Serie A

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juventus dhe Milan do të matin forcat në ndeshjen e javës së katërt të Seria A. Torinezët do të kërkojnë kthesën pas nisjes negative që i kanë bërë sezonit, duke marrë vetëm 1 pikë në tre ndeshje, por nuk do e kenë aspak të lehtë ndaj kuqezinjve.

Milan ka marrë maksimumin e pikëve në këtë fillim kampionati duke grumbulluar 9 pikë të plota e do të kërkojë që ndaj “Zonjës së Vjetër” të vijojë me rezultate pozitive.

Rikthimi në Champions League mund të jetë diçka pozitive për Milan, ndërsa në anën tjetër Juventus mund të konsiderohet në krizë nëse dështon që në shtëpi të mos dalë me pikë të plota.

Milan duhet të luajë pa Ibrahimoviç Bakajoko, Kruniç dhe Kalabria çka e rrit vështirësinë për kuqezinjtë në transfertën e “Allianz Stadium”.

Juventus në krahun tjetër ka treguar se do i duhet ende kohë që të përshtatet pa Ronaldon, i cili mori valixhet nga bardhezinjtë vetëm pak javë më parë.

 

Etiketimet

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Vetingu i politikanëve, Basha: Të largojmë të korruptuarit. Balla: Do e shqyrtojmë sipas Venecias

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cilësoi 3 amendamentet për reformën zgjedhore, atë territoriale dhe vetingun e politikanëve si 3 prioritete absolute...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER