Kukësi fiton me përmbysje, merr kryesimin e Superligës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kukësi ka marrë kryesimin e Superligës në javën e dytë të kampionatit pas fitores 3-1 ndaj Kastriotit.

Kjo është fitorja e dytë radhazi dhe pavarësisht se skuadra krutane kaloi në avantazh e para në minutën e ‘26, Kukësi ka arritur të reagojë.

Ishte Ndreca që barazoi rezultatin pak minuta para përfundimit të pjesës së parë me një gol të shënuar nga distance.

Që në minutën e parë të pjesës së dytë, ishte Besa që shënoi golin e avantazhit ndërsa po ai realizoi dhe golin përfundimtar.

Në ndeshjen tjetër që mbylli javën e dytë të Superligës, Tirana nuk mori më shumë se një barazim 1-1 ndaj Egnatias.

Kukësi kryeson me 6 pikë të plotë ndjekur nga Vllaznia, Teuta, Tirana dhe Dinamo që kanë secila nga 4 pikë.

Etiketimet

Ambasadori austriak: Në aspekt teknik, negociatat mund të hapen në çdo moment

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner deklaroi për Euronews Albania se negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut mund të nisin shumë shpejt. “Në fillim...

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë: S’do rritje të çmimit të abonesë dhe biletës

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë, Enton Punavia deklaroi për Euronews Albania se nuk do të ketë rritje të çmimit të biletës apo abonesë...

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER