FIFA reagon pas incidentit gjatë ndeshjes Shqipëri-Poloni

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

FIFA reagoi pas incidentit të shënuar një natë më parë në stadiumin ‘Air Albania’ gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë.

“FIFA dënon me forcë incidentet në sfidat Angli-Hungari dhe Shqipëri-Poloni dhe do të donte të deklaronte se ky qëndrim është i vendosur në refuzimin e çdo forme të dhunës, si dhe çdo lloj diskriminimi ose abuzimi. FIFA ka një qëndrim shumë të qartë, zero tolerancë ndaj sjelljeve të tilla të neveritshme në futboll”, shkruhet në raportin e FIFA-s.

Në njoftimin e FIFA thuhet se janë duke u analizuar raportet e dërguara lidhur me ndeshjen e një nate më parë për sfidën eliminatore të Botërorit përpara se të merret një vendim nga ana e tyre.

Shqipëria humbi me rezultatin 0-1 në sfidën e një nate me parë me Poloninë. Futbollisti Swiderskin ishte ai që ndëshkoi kuqezinjtë në stadiumin “Air Albania në 15 minutat e fundit.

Por pas golit, ndeshja u ndërpre për disa minuta si pasojë e hedhjes së sendeve në fushë gjatë momentit kur po festonin lojtarët polakë.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

8 të dënuar në regjimin 41 bis, ministri Manja: Do futen të tjerë

Në regjimin 41 bis do të futen edhe të dënuar të tjerë. Kështu deklaroi ministrisë i Drejtësisë, Ulsi Manja në një trajnim me OSBE...

Dodik: Putini dhe Kina do të ndihmojnë nëse Perëndimi vendos sanksione

Udhëheqësi serb i presidencës trepalëshe i Bosnjës, Milorad Dodik, i cili akuzohet për nxitje dhune, duke motivuar shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës hedh poshtë kërcënimin për...

Zviceranët mbështesin masat shtrënguese kundër COVID-19

Votuesit zviceranë kanë përkrahur masat qeveritare për luftim të pandemisë së coronavirusit, kanë treguar rezultatet preliminare të një referendumi. Më shumë se 60 për qind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER