Shqipëria mposhtet nga Polonia, incidentet zbehën emocionet e lojës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skuadra kombëtare e futbollit u mund mbrëmjen e djeshme nga Polonia me rezultatin 0-1.

Futbollisti Swiderskin ishte ai që ndëshkoi kuqezinjtë në stadiumin “Air Albania në 15 minutat e fundit.

Por pas golit, ndeshja u ndërpre për disa minuta si pasojë e hedhes së sendeve në fushë gjatë momentit kur po festonin lojtarët polak.

Me këtë futore, Polonia ngjitet në vendin e dytë me 17 pikë, ndërsa kuqezinjtë zbresin në vendin e 3 me 15 pikë.

Ndërkohë, trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja e ka cilësuar një mëkat humbjen përballë Polonisë, pasi sipas tij, Shqipëria luajti si e barabartë dhe u ndëshkua nga një gabim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Alexia Putellas fiton Topin e Artë si lojtarja më e mirë e vitit

Mesfushorja e FC Barcelona, Alexia Putellas, fitoi çmimin Topi i Artë 2021 Féminin të hënën, që i jepet lojtares më të mirë të vitit...

Mbi 37 milionë njerëz në botë të infektuar me HIV/AIDS

Virusi i Sidës vazhdon të mbetet një kërcënim botëror. 1 milionë e 500 mijë njerëz u infektuan në vitin 2020, teksa 680 mijë njerez humbën...

Varianti Omicron mund t’i rezistojë vaksinave, paralajmëron drejtori i Moderna

Vaksinat ekzistuese për COVID-19 ka të ngjarë të jenë shumë më pak efektive kundër variantit Omicron të virusit sesa variantet e mëparshme, ka paralajmëruar...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER