FIFA dënon Shqipërinë për incidentin në ndeshjen me Poloninë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

FIFA ka marrë një vendim sa i takon incidentit që ndodhi në ndeshjen me Poloninë në stadiumin “Air Albania” ku tifozët shqiptarë goditën me shishe bosh, futbollistët e kombëtares polake pasi ata shënuan gol.

150 mijë franga do t’i kushtojë Federatës Shqiptare të Futbollit ngjarja aspak e këndshme që ndodhi gjatë ndeshjes.

“Vendimi i sotëm ndëshkon Federatën e Futbollit me një gjobë prej 150 mijë frangash dhe detyron që të luajë ndeshjen e fundit eliminatore për Kampionatin Botëror “Katar 2022” pa praninë e tifozëve,” – thuhej në njoftim.

Futbollisti Swiderskin ishte ai që ndëshkoi kuqezinjtë në stadiumin “Air Albania në 15 minutat e fundit në 12 tetor.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Demokratët festojnë sot Pavarësinë dhe Çlirimin, Basha homazhe tek Monumenti i Nënës Shqipëri

Kreu i PD-së Lulzim Basha i shoqëruar nga deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike ka zhvilluar paraditen e sotme homazhe për Ditën...

Nisin punimet për aeroportin e Vlorës, Rama: Vepër historike për Shqipërinë dhe Kosovën

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në ceremoninë e nisjes së punimeve për aeroportin e Vlorës e cilësoi atë një vepër historike jo vetëm për...

COVID tkurr shpenzimet, familjet evropiane harxhojnë më pak për festat e fundvitit

Një ndjesi qetësie dhe kujdesi ka përfshirë tregun e Krishtlindjes në qytetin e Frankfurtit, pavarësisht se ai është i hapur për të gjithë. Për të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER