Shorti i Champions League, rikthen Messi dhe Ronaldon në Spanjë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Shorti i Champions League për fazën 1/16 ka përcaktuar duele interesante, ku përballja më e fortë është ajo mes PSG dhe Real Madrid.

Kampionët në fuqi, Chelsea do të luajnë ndaj kampioneve të Francës, Lille në fazën e eliminimit direkt të Champions League.

Manchester City i Pep Guardiola do të ndeshen me Sportingun e Lisbonës, kurse gjashtë herë kampionët Liverpul do të kenë përballë Interin, që e ka fituar tre herë këtë trofe.

Një tjetër duel i fortë do të jetë ai mes Atletiko Madrid dhe Manchester United, ku Ronaldo do të ketë mundësinë të rikthehet të luajë në Spanjë, ashtu si edhe Messi.

Këtë sezon ka hyrë në fuqi ndryshimi i UEFA-s që zhbën rregullin e golit në transfertë, duke bërë që çdo rezultat i barabartë ta dërgojë duelin në shtesë.

Ndeshjet e para do të luhen më 15/16 dhe 22/23 shkurt kurse takimet e kthimit më 8/9 dhe 15/16 mars.

Shorti

Red Bull Salzburg – Bayern Munich

Sporting Lisbon – Manchester City

Benfica – Ajax

Chelsea – Lille

Atletico Madrid – Manchester United

Villarreal – Juventus

Inter – Liverpool

PSG – Real Madrid


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...


TË FUNDIT

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER