Shtyhen ndeshjet e Premier League, lojtarët dhe stafet të infektuar me COVID

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Premier Liga angleze raportoi të martën kuotën më të lartë të infektimeve në javë, teksa Manchester United-Brentford u bë ndeshja e dytë në tre ditë që shtyhet si pasojë e pandemisë.

Deri të dielën u konstatuan 42 raste me COVID, pas 3 mijë e 805 testeve të kryera mes lojtarëve dhe stafeve të klubeve, duke shënuar një rritje prej 12 rastesh krahasuar me javën paraardhëse.

Disa lojtarë dhe pjesë të stafit të United rezultuan pozitivë pas fitores 1-0 ndaj ekipit të Norëich, të shtunën mbrëma.

Rrjedhimisht, bordi i Premier League pranoi kërkesën e klubit që të shtynte takimin e së martës kundër Brentford, në Londër.

“Vendimi u mor pas udhëzimeve të këshilltarëve mjekësorë, për shkak të rrethanave të jashtëzakonshme të përhapjes së COVID-19 brenda klubit të Manchester-it”, thuhet në një komunikatë të Premier League.

Ndeshja e parë që u anulua këtë sezon për shkak të rasteve me coronavirus ishte Tottenham-Brighton, të dielën e kaluar, pasi të paktën 8 lojtarë të klubit të Londrës veriore rezultuan të infektuar.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...


TË FUNDIT

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...

Rihapet opera e Kievit, 300 persona shijojnë performancën

Shtëpia kombëtare e Operës në Kiev është rihapur për herë të parë që pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Teatri i kryeqytetit mirëpriti një audiencë të vogël për një program operistik...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER