Ndeshja e Kupës së Francës mes Paris FC dhe Lyon u pezullua pas dhunës së tifozëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Dhuna në futboll ka shpërthyer për herë të dytë këtë sezon në Francë.

Problemet me turmën detyruan që ndeshja e fundit e 64-të e Kupës së Francës ndërmjet Lyonit dhe Paris FC të anulohet pas pjesës së parë të së premtes.

Gjatë pushimit, fishekzjarre u hodhën midis tifozëve vendas dhe vizitorëve në një nga tribunat.

Incidentet në tribunat në stadiumin Charléty u përshkallëzuan më tej kur pjesa e dytë ishte gati të fillonte, me rezultatin 1-1.

Teksa stafi i sigurisë dhe policia u drejtuan drejt tribunës, spektatorët u larguan, ndërsa vazhdimi i lojës ndaloi.

Arbitri dhe lojtarët dolën për fillimin e pjesës së dytë, por u detyruan të kthehen në dhomat e zhveshjes.

Dhjetë minuta më vonë, publiku ishte kthyer në podium pasi policia ndërhyri duke siguruar qetësinë, por komentatori i stadiumit njoftoi se në marrëveshje me autoritetet ndeshja nuk do të rifillonte.

Menjëherë më pas, Lyon FC njoftoi se grupet e tyre të tifozëve nuk do të lejohen të marrin pjesë në ndeshje jashtë vendit deri në një njoftim të dytë.

Sezoni në Francë është rrënuar nga incidentet e dhunës mes tifozëve.

Marseille dhe Lyon barazuan 0-0 dhe ndeshja mbetet për t’u riluajtur.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER