Frymëmarrje për ‘Skënderbeun’, pas fitores me Kastriotin, drejt Dinamos me mungesa

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Fitorja me Kastriotin ishte një “frymëmarrje” për djemtë korçarë të Skënderbeut, ndërkohë që hapi i radhës do të jenë kundërshtarët e tyre direkt, Dinamo.

Për trajnerin e bardhekuqëve Memellin, skuadra e kryeqytetit është një skuadër që duhet vlerësuar dhe aspak e lehtë për t’u mposhtur.

“Është një kundërshtar i fortë, padiskutim. Ka vlerat e saj, ka cilësi brenda në skuadër edhe pse nuk ka patur rezultate kohët e fundit, por gjithsesi do t’i shikojmë gjërat me qetësi dhe do të vendosim lojtarët më të mirë të mundshëm për të përballuar këtë ndeshje”, u shpreh Migen Memelli.

Skënderbeu do të vijë përsëri në këtë ndeshje me disa mungesa, ndërkohë që kërkon fitoren për të kaluar Dinamon në renditje e për të “shijuar” pushimet jashtë zonës së rrezikshme.

“Edhe pse me mungesa të cunguara do të bëjmë edhe hapin e fundit, sforcon e fundit për të marrë maksimumin nga kjo ndeshje. Është një ndeshje që i ka të treja rezultatet brenda por gjithsesi një sforco e madhe për të bere pastaj ato ditët pushim”, tha ai më tej.

Korçarët ende ndodhen në 3 skuadrat e fundit të renditjes, ku në 14 ndeshjet e fundit kanë marrë vetëm 3 fitore.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER