Premier Lague, vijojnë ndeshjet edhe gjatë festave pavarësisht infektimeve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Klubet e kampionatit anglez, Premier League kanë rënë dakord të vazhdojnë të luajnë ndeshjet e planifikuara edhe gjatë periudhës festive, pavarësisht se disa ndeshje janë shtyrë për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19.

Dhjetë ndeshje të Premier Ligës u shtynë këtë muaj për shkak se shumë lojtarë rezultuan pozitiv me COVID.

Takimet shtyhen edhe për shkak të një orari të ngarkuar kur skuadrat do të luajnë tre herë midis Boxing Day, ditës së parë pas Krishtlindjes  dhe 3 janarit.

Premier League publikoi një deklaratë duke theksuar se një rekord prej  90 rastesh të reja me COVID-19 u zbuluan midis lojtarëve dhe stafit javën e kaluar.

“Siguria e të gjithëve është një prioritet dhe Premier League po ndërmerr të gjitha hapat paraprake në kohën kur rastet me covid po shtohen në të gjithë vendin”, thuhet në deklaratën e  organit zyrtar të kampionatit anglez.

Vetëm katër nga 10 ndeshjet e fundjavës u luajtën pasi skuadrat bën me dije  se u mungonin lojtarët për shkak të COVID-19.

Premier League mund të shtyjë ndeshjet vetëm  nëse një klub ka më pak se 14 lojtarë në dispozicion.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...


TË FUNDIT

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER