Futbollisti detyrohet të paguaj 30 mijë $ për qenin e humbur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ish-sulmuesi i Liverpul, Daniel Sturridge, që tani luan në Australi, është urdhëruar që t’i paguajë 30 mijë dollarë personit që i gjeti qenin.

Lucci, u grabit nga shtëpia e futbolistit në Los Angeles në 2019 dhe Sturridge ofroi shpërblim për këto që do ta gjente.

Foster Washington, një reper i njohur me emrin Killa Fame, gjeti qenin dhe ia dorëzoi por nuk mori paratë e premtuara.

Një gjykatë në Los Angeles vendosi në favor të tij duke detyruar futbollistin që të paguante 30 mijë dollarë dëmshpërblim dhe 85 dollarë për koston e gjyqit.

Pasi gjeti qenin, Sturridge shprehu mirënjohje për atë, por nuk bëri me dije nëse i kishte dhënë paratë e premtuara.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...


TË FUNDIT

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER