COVID-19 ndal sërish Premier League, infektimi i lojtarëve shtyn ndeshjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

COVID-19 vijon të jetë një shqetësim i madh për Premier League. Dy takimet e javës së 19-të të elitës së futbollit anglez, Arsenal-Uolves dhe Lids-Aston Vila nuk do të luhen në datën 28 dhjetor, siç ishte parashikuar fillimisht.

Federata angleze e futbollit bëri të ditur se ndeshja mes Arsenalit dhe Wolverhamptonit, e parashikuar për t’u luajtur nesër më 28 dhjetor është shtyrë për shkak të infektimeve me COVID-19. Në muajin dhjetor në Premier League janë shtyrë gjithsej 15 ndeshje për shkak të infektimeve me coronavirus, megjithatë drejtuesit e federatës angleze bënë të ditur se programi i ndeshjeve do të vazhdojë atje ku siguria shëndetësore e lejon zhvillimin e tyre.

Federatat angleze e futbollit lejon shtyrjen e ndeshjeve vetëm në rastin kur një ekip ka në dispozicion më pak se 14 lojtarë, teksa në javët e fundit është janë rritur ndjeshëm infektimet edhe mes futbollistëve të klubeve angleze.

Për Uolverhemptonin kjo është ndeshja e dytë radhazi që shtyhet, pas asaj të ditës së Krishtlindjeve ndaj Watfordit, ku 8 lojtarë nga ekipi mik rezultuan të infektuar me COVID-19. Edhe ndeshja mes Leed United dhe Aston Bilës e parashikuar për t’u luajtur të martën, është shtyrë për shkak të rasteve me COVID dhe dëmtimeve.

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...


TË FUNDIT

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER