Barcelona blen Torres për 55 mln € nga Manchester City

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Sulmuesi spanjoll Ferran Torres përfundoi të martën procedurat për kalimin tek Barcelona, duke i thënë lamtumirë Manchester City-t.

Detajet financiare nuk u zbuluan, por mediat spanjolle dhe ato britanike raportuan se klubi katalanas do të paguajë rreth 55 milionë euro për lojtarin, plus 10 milionë euro të mëtejshme.

Barcelona bëri me dije se kontrata e Torres vlen deri në vitin 2027 dhe se lojtari do të ketë një klauzolë blerjeje prej 1 miliard euro.

“Përshëndetje miq, shihemi së shpejti”, u shpreh lojtari në një video.

Torres u bashkua me Manchester City-n në gusht të vitit të kaluar dhe në 43 paraqitje shënoi 16 gola.

Barcelona u detyrua të lejonte golashënuesin legjendar të saj Lionel Messi të linte klubin këtë vit për shkak të “pengesave financiare dhe strukturore” dhe ka borxhe që arrijnë deri në 1.35 miliard euro.

Opsionet e sulmit të klubit u dobësuan më tej nga tërheqja e yllit tjetër argjentinas Sergio Aguero, këtë muaj për shkak të problemeve me zemrën.

Nga ana e tij, Torres nuk luan që kur pësoi një frakturë në këmbë në tetor, gjatë Ligës së Kombeve, ku Spanja u mund nga Franca në tetor.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER