Sportisti serb Djokovic heq dorë nga ATP CUP pas spekulimeve mbi vaksinimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Numri një në botë në tenis, Novak Djokovic është tërhequr nga ekipi i Serbisë që do të garojë në turneun ATP Cup, që mbahet në Sidnej të Australisë.

Organizatorët e ekipit, të cilët konfirmuan lajmin, bënë gjithashtu me dije se Serbia do të udhëhiqet në këtë event nga numri 33 në botë, Dusan Lajovic.

Mbi pjesëmarrjen e Djokovic në këtë turne, që nis më 1 janar, ka pasur spekulime të shumta, me sportistin 34-vjeçar që kundërshton vaksinimin dhe që ka refuzuar vazhdimisht të thotë nëse e ka marrë dozën kundër coronavirusit.

Në dyshim është edhe pjesëmarrja e tij në atë Australian Open që fillon më 17 janar. Organizatorët e këtij eventi kanë vendosur se të gjithë pjesëmarrësit në turne duhet të jenë të vaksinuar, ose të jenë të pajisur me një certifikatë mjekësore, e dhënë nga një panel ekspertësh të pavarur.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...


TË FUNDIT

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...

Rihapet opera e Kievit, 300 persona shijojnë performancën

Shtëpia kombëtare e Operës në Kiev është rihapur për herë të parë që pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Teatri i kryeqytetit mirëpriti një audiencë të vogël për një program operistik...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER