Manchester City fiton me përmbysje dramatike ndaj Arsenal

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një gol i Rodri i ka dhënë fitoren Manchester City në ndeshjen përballë Arsenal.

“Topçinjtë” që kaluan fillimisht në avantazh, nuk arritën të ruanin epërsinë pjesën e dytë.

Për ekipin e Pep Guardiola u dha një penallti ndërsa më pas Arsenal mbeti me 10 lojtar pasi Gabriel mori dy kartonë të verdhë.

shkak për akordimin e penalltisë u bë një ndërhyrje e Granit Xhaka ndaj Bernardo Silva.

Me këtë fitore, City shkëputet 11 pikë në krye. Diferenca mund të ngushtohet në varësi të rezultatit mes Chelsea dhe Liverpool që mbajnë vendin e dytë dhe të tretë.

Me golin e Rodri në minutën e 93’, Manchester City mori fitoren e 11 reshtë në Premier League.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...


TË FUNDIT

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER