Lionel Messi infektohet me COVID, bashkë me 3 lojtarë të tjerë të PSG

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

PSG ka bërë të ditur se Lionel Messi bashkë me tre lojtarë të tjerë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Lajmi ka ardhur pasi Messi është rikthyer nga Argjentina, ku kaloi festat e fund vitit bashkë me familjen.

Trajneri Mauricio Pochettino do të luajë pa Messin në ndeshjen e Kupës së Francës të hënën.

Gjithashtu argjentinasi mund të mungojë dhe ndaj Lionit, ndeshje e vlefshme për kampionat që do të luhet më 9 janar.

Nga ana tjetër, Neymar do të vazhdojë rikuperimin nga dëmtimi në Brazil dhe pritet të rikthehet më 9 janar në Paris.

Tre lojtarët e tjerë të PSG që kanë rezultuar me COVID-19 janë Juan Bernat, Sergio Rico dhe Nathan Bitumazala.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER