Konfirmohet pjesëmarrja e tenistit serb Djokoviç në Australian Open

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Novak Djokoviç do të marrë pjesë në Australian Open këtë muaj.

Tenisti serb mori një përjashtim mjekësor, për të mos bërë vaksinën kundër COVID-19, ndërsa nuk ka folur publikisht për statusin e tij të vaksinimit.

Numri një i tenisit në botë u tërhoq para disa ditësh nga ATP Cup, gjë që shtoi dyshimet nëse ai do të merrte pjesë në Grand Slamin australian.

Por në profilin e tij në Instagram, Djokoviç bëri me dije se pas pushimeve me të afërmit e tij, ai ishte i gatshëm t’i përkushtohej tërësisht tenisit.

Sipas rregullave, të gjithë lojtarët dhe stafi në Australian Open duhet të jenë të vaksinuar, ose duhet të marrin përjashtimin mjekësor nga një panel i pavarur ekspertësh.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...


TË FUNDIT

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...

Rihapet opera e Kievit, 300 persona shijojnë performancën

Shtëpia kombëtare e Operës në Kiev është rihapur për herë të parë që pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Teatri i kryeqytetit mirëpriti një audiencë të vogël për një program operistik...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER