Djokoviç ‘mund të kthehet në shtëpi’ nëse nuk paraqet prova rreth vaksinimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Novak Djokoviç do ta ketë të vështirë të hyjë në Australi.

Kryeministri Scott Morrison tha se tenisti serb mund të kthehet në shtëpi nëse nuk siguron prova të mjaftueshme se nuk mund të vaksinohet për arsye mjekësore.

“Nuk duhet të ketë fare rregulla të veçanta për Novak Djokoviçin, asnjë”, tha kryeministri australian.

Numri një i tenisit në botë pritet të luajë në Australian Open, pasi u përjashtua nga rregullat e vaksinimit.

Organizatorët thonë se kampioni në fuqi nuk ka marrë trajtim të veçantë, por vendimi ka acaruar shumë australianë.

Vendi po përjeton një valë të re infektimi për herë të parë pas lehtësimit të kufizimeve.

Në mes të kësaj polemike, kryeministri Morrison deklaroi se për Djokoviç nuk do të ketë rregulla të tjera dhe se ai do të trajtohet si gjithë lojtarët e tjerë.

Megjithatë, tenisti mbërriti në Melburn këtë të mërkurë, ku autoritetet gjithashtu pikasën një tjetër problem me vizën e 34-vjeçarit.

Australian Open fillon më 17 janar në Melburn.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER