7 të infektuar me COVID te Kukësi, klubi kërkesë FSHF: Të shtyhet ndeshja ndaj Dinamos

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Te klubi i kategorisë superiore të Kukësit janë evidentuar 10 raste pozitive me COVID-19, 7 lojtarë dhe 3 pjesëtarë të stafit teknik.

Njëkohësisht edhe lojtarët e tjerë, të cilët qëndrojnë në një dhomë, janë të gjithë të dyshuar dhe i janë nënshtruar vetëizolimit.

Në kushte të tilla, në një kohë kur verilindorët duhet të zbresin në fushë të shtunën për sfidën kundër Dinamos, klubi i Kukësit i është drejtuar Federatës Shqiptare të Futbollit me një kërkesë zyrtare ku kërkon shtyrjen e këtij takimi pasi organika e ekipit është e cunguar dhe njëkohësisht rrezikohet shëndeti i skuadrës.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Breshkat e ujit në Tunizi lirohen, por me një përgjues në trup

Tre breshka uji të shpëtuara u lëshuan në Mesdhe jashtë Tunizisë të dielën, njëra me një fener gjurmues të ngjitur në guaskën e saj...

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...


TË FUNDIT

Breshkat e ujit në Tunizi lirohen, por me një përgjues në trup

Tre breshka uji të shpëtuara u lëshuan në Mesdhe jashtë Tunizisë të dielën, njëra me një fener gjurmues të ngjitur në guaskën e saj...

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER