Djokovic fiton apelin në Australi, tenisti serb rimerr vizën por qeveria nuk dorëzohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gjykata e Melburnit rrëzoi vendimin e qeverisë australiane, sipas të cilës tenisti serb, Novak Djokovic nuk kishte dhënë prova të mjaftueshme për të vërtetuar të drejtën e tij për t’u mos vaksinuar ndaj COVID-19.

Gjykata australiane vendosi që t’i japë të drejtë tenistit Novak Djokovic dhe të shfuqizojë vendimin për anulim të vizës duke e lënë tenistin serb që të hyjë në Australi. Gjykatësi Anthony Kelly tha se nuk kishte arsye bindëse se pse zyrtari kufitar mori vendimin për anulimin e vizës së tenistit.

Vendimit i parapriu seanca në të cilën të dyja palët, avokatët që përfaqësonin shtetin australian dhe serbin, paraqitën provat e tyre. Gjykata kërkoi që pasaporta t’i kthehet Djokovic menjëherë si dhe t’i lejohet hyrja në Australi.

Megjithatë, shteti australian nuk është dorëzuar dhe mund të konsiderojë që t’ia anulojë sërish vizën serbit. Avokati që përfaqësoi shtetin australian, Chris Tran, deklaroi se ministri i Imigracionit po konsideron anulimin e vizës.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...


TË FUNDIT

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER