Saga e Novak Djokovic, nisin hetimet për deklaratë të rreme nga tenisti

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ende nuk ka ardhur një vendim i qeverisë australiane në lidhje me tenistin serb Novak Djokovic, nëse numri 1 në botë do të luajë në Australian Open apo jo.

Djokovic fitoi dje betejën në gjykatë, ndërsa sot mediat australiane bëjnë me dije se tenisti serb po hetohet për deklaratë të rreme.

Novak Djokovis ka nisur të stërvitet në Rod Laver Arena, me 6 ditë të mbetura përpara nisjes së turneut të Australian Open.

Të gjithë pasagjerëve që udhëtojnë për në Australi i kërkohet nëse kanë udhëtuar 14 ditët e fundit para mbërritjes në vend, teksa paralajmërohen se dhënia e informacioneve të rreme dënohet penalisht.

Mbi këtë çështje u fol të hënën edhe mes dy kryeministrave të Australisë dhe Serbisë, Skot Morizon dhe Ana Bernabic.

Në telefonatën mes dy zyrtarëve, kryeministri australian Morison shpjegoi politikën jo diskriminuese të emigracionit dhe rolin e rregullave për të mbrojtur vendin gjatë pandemisë së COVID-19.

Dy liderët ranë dakord për të përforcuar marrëdhëniet bilaterale, teksa kryeministrja serbe Ana Bernabic i kërkoi homologut australian që Djokovic të trajtohet me dinjitet dhe që të gjitha informacionet të shkëmbeheshin drejtpërdrejt mes dy qeverive.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...


TË FUNDIT

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER