Rinis kategoria superiore, Skënderbeu me afrime të reja, synon maksimumin kundër Laçit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Lajmi nga FIFA për bllokimin e merkatos se korçarëve pas problemeve me Shqiprim Taipin duket se është zgjidhur mes palëve. Merkatoja tashmë është bërë funksionale.

Erlis Frashëri ishte afrimi i parë për bardhekuqtë.

“Kemi afruar 4-5 lojtarë, Frashëri është pjesë e Skënderbeut dhe 2-3 të tjerët janë duke bërë stërvitje që të vendosim, të japim okej të qëndrojnë me Skënderbeun apo jo,” – u shpreh zv. trajneri, Gentian Liçi.

Liçi shprehet se grupi kryesor i sezonit të parë do të jetë i njëjtë, pasi nuk priten largime.

“Jo pjesa e Skënderbeut që ka qenë dhe vjet do të jetë gjithmonë pjesa jonë, ne po mendojmë të formojmë grupin pasi dihet që kjo pjesë e sezonit është me e vështirë sepse gjithë ekipet kanë objektivat e tyre dhe mendojmë që ta forcojmë grupin. Le të shikojmë prurjet e reja sa të denjë janë për Skënderbeun,” – tha zv. trajneri.

Këtë fazë Skënderbeu duhet të kërkojë pikët.

Skënderbeu ndodhet në zonën e nxehtë ku në 15 ndeshje ka marrë vetëm 15 pikë, e këtë të shtunë do ketë përballë skuadrën e Laçit, e cila po kalon një moment të mirë.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...


TË FUNDIT

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER