Sot luhet ‘El clasico’, Barcelona dhe Reali në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Mbrëmja e sotme garanton emocione të forta dhe të paparashikueshme për të gjithë adhuruesit e futbollit.

Barcelona dhe Reali i Madridit përfunduan seancën e fundit stërvitore në prag të përballjes së sotme, e vlefshme për gjysmëfinalet e Superkupës së Spanjës, ndeshje e cila do të zhvillohet në Riad të Arabisë Saudite.

Më herët trajneri i “Los Blancos”, Karlo Anceloti thuri elozhe për trajnerin aktualkatalanasve, Havi Hernandez. Ish-mesfushori katalanas mori drejtimin e ekipit në nëntor të vitit të kaluar pas shkarkimit të Ronald Kuman, megjithatë Barcelona aktualisht nuk po kalon një formë të mire, teksa ndodhet në vend të gjashtë në kampionat, 17 pikë pas kryesuesve të Real Madridit.

Fituesit e edicionit të kaluar të Superkupës, Atletik Bilbao do të luajnë të enjten për një vend në finale ndaj Atletico Madridit Të Diego Simeones.

2 vite më pare Federata Spanjolle e Futbollit nënshkroi një marrëveshje 3-vjeçare për 120 milionë euro me autoritete sportive në Arabinë Saudite që ndeshjet e këtij kompeticioni të zhvilloheshin në Lindjen e Mesme.

Sezonin e kaluar Superkupa u zhvillua në Spanjë për shkak të Pandemisë së COVID-19.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...


TË FUNDIT

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...

Rihapet opera e Kievit, 300 persona shijojnë performancën

Shtëpia kombëtare e Operës në Kiev është rihapur për herë të parë që pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Teatri i kryeqytetit mirëpriti një audiencë të vogël për një program operistik...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER