Real Madrid triumfon në El Clasico, mposht 3-2 katalanasit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Reali fitoi “El Clasicon” e dytë sezonal duke kaluar kështu në finale të Superkupës së Spanjës, pasi mposhti 3-2 Barcelonën.

Koha e rregull në rezultat të barabartë 2-2. Reali ishte dy herë në epërsi falë golave të shënuar nga Vinicius dhe Benzema, por skuadra e Xavit arriti që dy herë ta rikthente baraspeshën me golat e Luk De Jong dhe Ansu Fati.

Në shtesën e parë, në minutën e 98-të, ka qenë Valverde që ka realizuar golin që ka vendosur ndeshjen pas një kundërsulmi perfekt të Los Blancos.

Pavarësisht humbjes, trajneri i Barcelonës, Havi Hernandez u shpreh i kënaqur nga paraqitja e ekipit të tij

“Në fund të ditës humbja nuk na lë shije aq te keqe pasi zhvilluam një ndeshje të mirë dhe ishim shumë pranë fitores. Jemi krenare për atë që dhamë në fushë pasi për pjesën më të madhe të ndeshjes arritëm të dominonim Realin. Kemi dy muaj që punojmë dhe jemi në rrugën e duhur”, u shpreh Xavi Hernandez.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...


TË FUNDIT

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER