bore

Borë në Brazil, temperaturat shkojnë deri në -5 gradë celsius

Një mot i pazakontë me dëborë ka përfshirë prej disa ditësh shtetin tropikal të Brazilit, Rio De Zhaneiro. Në Rio de Zhaneiro,...

Korça zgjohet me borë dhe temperatura nën zero

Në qarkun Korçë gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore. Në lartësitë mbi 900 metra ka pasur reshje bore me...

Java e akullt, qytetet ku pritet të bëjë më ftohtë

Shqipëria do të ketë mot të acartë javën e ardhshme, me temperaturat që pritet të arrijnë deri në -18°. Të hënën temperatura...