Keshilluara

Dy kundërshtarë i kanë vënë vijën e kuqe pushtetit të Ramës, thotë anëtari i Grupimit për PD

Pjesëtari i Grupimit për PD, Edvin Kulluri tha në 'Raw Politics', se kryeministri Edi Rama, edhe pse në mandatin e tretë...

6 ishuj të qetë dhe pa COVID në Greqi që ia vlejnë t’i vizitoni këtë verë

Pasi një fushatë e suksesshme vaksinimi i bëri shumë prej 6,000 ishujve grek, të njiheshin si ishujt e parë pa-COVID, përhapja...

3 marrëveshjet që u firmosën në Shkup mes Ramës, Zaevit, Vuçiçit

Dy memorandume mirëkuptimi dhe një marrëveshje ndërshtetërore u nënshkruan në “Forumin Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal” në Shkup mes kryeministrit Edi Rama,...

“Durova 20 vite”, rrëfimi i një gruaje të dhunuar në “Përse”

Në emisionin e radhës “Përse” vjen dëshmia e një gruaje që pas 20 vjetësh në një shtëpi “burg”, siç e cilëson...

Inferioriteti ekonomik i shqiptarëve kërcënon raportet etnike në RMV, thotë analisti Arben Ratkoceri

Pabarazia e thellë ekonomike mes maqedonasve dhe shqiptarëve është problemi më i madh aktual i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut. Analisti...

“Udhëtarët” vizitojnë Finiqin antik dhe Syrin e Kaltër

Qyteti i lashtë i Finiqit përbën një vlerë të madhe historike dhe arkeologjike në vend. Pikërisht Finiqi ishte ndalesa e radhës...

Brataj tregon nëse mund të përzgjidhet lloji i vaksinës: Nuk duhet paragjykuar kinezja

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha në Euronews Albania se është i gabuar paragjykimi ndaj vaksinës kineze, me të cilën...

10 sportistët më të paguar në të gjithë botën sipas ‘Forbes’

Futbolli është sporti më popullor në të gjithë botën, por atleti më i paguar është Conor McGregor që merret me ndërthurje...

“Porto Palermo Festival”, Olen Çesari në një muaj mbledh artistë shqiptarë dhe të huaj

Ka nisur në Kalanë e Porto Palermos, festivali muzikor i organizuar nga violinisti Olen Çesari, i cili bën bashkë artistë shqiptarë dhe të...

“Rishkrimi i historisë nuk do të thotë përmbysje”, ku gaboi Mid’hat Frashëri sipas Paskal Milos

Historiani Paskal Milo e cilësoi të gabuar veprimtarinë politike të Mid’hat Frashërit. Në emisionin Row Politik, në Euronews Albania historiani komentoi...

‘Ndaloni punimet në Gjirokastër’, UNESCO: Bypassi po dëmton vlerat e qytetit

Ndërtimi i bypassit në qytetin muze të Gjirokastrës po vazhdon, edhe pse Komisioni i UNESCO-s ka kërkuar ndërprerjen e menjëhershme të...

Shqipëria, e ndotur apo e pistë?

Shqipëria vazhdon të jetë në një situatë të vështirë përsa i përket menaxhimit të mbetjeve urbane. Fakti që nuk është një...

Gjykata e Lartë pezullon ndërtimin e HEC-eve në Valbonë

Gjykata e Lartë ka pranuar kërkesën e një grupi banorësh të 27 fshatrave të Bashkisë Tropojë dhe disa shoqatave për të...

Politologu Nurellari: Kurti naiv dhe amator në dialog, Vuçiç po tregohet inteligjent

Adri Nurellari, politolog, shprehet se shteti i Kosovës nuk ka qenë i aftë me elitën politike për të krijuar një emërues...

Punonjësit e agjencisë në Ministrinë e Brendshme tenderojnë miliona euro pa qenë nëpunës civilë

Në 14 shkurt të 2018-s Këshilli i Ministrave vendosi krijimin, organizimin dhe funksionimin e Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara, e cila...

Jeta parlamentare në pandemi, në 51 seanca plenare u miratuan 248 ligje

Pandemia COVID-19, përveç të tjerave ndikoi shumë edhe jetën parlamentare në Shqipëri. Pas gati 5 javëve pezullim, që prej 16 prillit 2020 e deri...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER