Kryesor 1

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i...

“Udhëtarët” vizitojnë Tropojën e këngëve, valleve dhe bukurive të Valbonës

Falë bukurive të Parkut Kombëtar të Luginës së Valbonës dhe traditave të mirënjohura të mikpritjes Tropoja është bërë prej vitesh një...

Zv.ministrja e Turizmit: I kemi kërkuar Komitetit të Ekspertëve rishikim të masave

Ornela Çuçi, zv.ministre e Turizmit dhe Mjedisit duke iu përgjigjur kërkesës së Unionit Turistik Shqiptar për të zbutur kufizimet anti-COVID, thotë...

Negociatat, ambasadori Soreca flet për Euronews Albania: Hera e parë që të gjithë janë pro Shqipërisë, shansi tjetër në tetor

Një ditë para mbledhjes së Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian, ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi...

Operatorët turistikë tregojnë për Euronews Albania destinacionet e preferuara të shqiptarëve në Shqipëri, Kosovë dhe RMV

Operatorë turistikë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë ndarë me Euronews Albania problematikat, kërkesat, prenotimet dhe destinacionet që kanë zgjedhur...

Mbërrijnë 50 mijë doza të tjera vaksinash kundër COVID-19

Shqipëria vijon të sigurojë doza të tjera vaksinash kundër COVID-19 në përpjekje për të ulur përhapjen e virusit vdekjeprurës. Në Aeroportin “Nënë...

Unioni Turistik Shqiptar kërkon heqjen e masave kufizuese

Unioni Turistik Shqiptar me anë të një shkrese zyrtare i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë, Ministrisë së Turizmit dhe Komitetit Teknik...

Xhaçka: Vendimi për Konferencën e Parë Ndërqeveritare hap kyç për besueshmërinë e BE-së

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, mori pjesë në forumin e Antalias me temë “Fqinjët shohin...

Mesatarisht 12 denoncime në ditë për dhunë në familje, ekspertët: Shumë raste nuk referohen në polici

Dhuna në familje po merr përmasa shqetësuese. Referuar të dhënave zyrtare nga Policia e Shtetit, rastet e denoncimeve në rang vendi,...

Katër raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, asnjë humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije në njoftimin e saj të përditshëm se në Shqipëri nga 2771 testime janë identifikuar...

Pika doganore e Kapshticës dhe ajo e Qafë-Botës vijojnë të jenë të mbyllura

Megjithëse ministria e Jashtme shqiptare njoftoi se që nga dita e sotme shtetasit shqiptarë mund të udhëtonin drejt Greqisë për arsye...

Në pranga prokurori i Sarandës, akuzohet për korrupsion ndaj funksionarëve të drejtësisë

Ditën e sotme është vënë në pranga prokurori i Sarandës, Sali Hasa, i akuzuar për korrupsion pasiv të gjyqtarëve, prokurorëve dhe...

Sot Greqia hap kufijtë me Shqipërinë, njofton ministria e Jashtme shqiptare

Nga sot, Greqia hap kufijtë me Shqipërinë dhe sipas ministrisë së Jashtme shqiptare lejohen të kalojnë kufirin të gjitha kategoritë e...

Linda Rama rrëfen hapat e karrierës së saj përballë gazetares Ilva Tare

Në një intervistë ekskluzive për gazetaren, Ilva Tare, aktivistja dhe gruaja e angazhuar, Linda Rama rrëfeu mbi karrierën e saj sfiduese,...

Sekuestrohen 300 kg kokainë në Durrës, kamioni u nis nga Belgjika

Një sasi e konsiderueshme kokaine është bllokuar në Portin e Durrësit ndërsa shoferi është arrestuar. Droga ishte fshehur në një kamion...

Greqia vendos të hapë kufijtë me Shqipërinë

Greqia vendosi sot që të hapë kufijtë me Shqipërinë, vendim që pritet të hyjë në fuqi ditën e nesërme. Sipas qarkores që...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER