Kryesor 1

Rekomandimet e ODIHR për zgjedhjet, problemet që mbetën pa zgjidhje dhe ato që u shtuan nga 2017-ta

Raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit përplasi politikën shqiptare. PD pretendoi se ODIHR konfirmoi masakrën zgjedhore, ndërsa për PS...

Gjykata lë në burg Fatos Tushen

Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në burg kryetarin e Bashkisë Lushnjë, Fatos Tushe. Vendimi u mor të mërkurën pasi Tushe...

Të rishikohen të gjitha kontratat koncesionare, thotë eksperti i ekonomisë

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli komentoi në Euronews Albania, raportin e fundit të DASH për koncesionet dhe korrupsionin në sistemin e...

Mbërrijnë sot në Kosovë trupat e viktimave nga aksidenti në Kroaci

Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci mbërrijnë sot në Kosovë. Ministri i Brendshëm konfirmoi lajmin dhe shtoi në deklaratën e...

Mbërrijnë në Kosovë 21 të mbijetuarit nga aksidenti i autobusit në Koraci

Mbrëmjen e së martës kanë mbërritur në Kosovë 21 të mbijetuarit nga aksidenti tragjik në Kroaci. Ata u pritën në aeroportin ndërkombëtar...

‘Vrasje e dytë për viktimat’, nëna e 7-vjeçarit të vrarë në Gërdec e zhgënjyer me vendimin e gjykatës për Mediun

"Vendimi i Gjykatës ishte i turpshëm, për ne ka ardhur si një vrasje e dytë për ato viktima". Me këto fjalë...

Gjykata e Posaçme vendos se Fatmir Mediu nuk do të rihetohet për Gërdecin

Gjykata e Posaçme hodhi poshtë kërkesën për rihapjen e hetimeve për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu për shpërthimin e Gërdecit në...

Zyrtarët e arrestuar për tenderin e uniformave të policisë kërkojnë lirimin nga burgu

Nëntë zyrtarët e arrestuar për abuzim me tenderin e uniformave të policisë pretendojnë se nuk ka arsye që të qëndrojnë në...

Një nga të aksidentuarit në Kroaci në gjendje të rëndë, 15 të tjerë në trajtim

Një nga të plagosurit e aksidentit në Kroaci ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe 15 ende po marrin trajtim në...

Lirohet nga qelia e paraburgimit Astrit Avdylaj

Astrit Avdylaj, i akuzuar për trafik droge dhe i përfshirë në dosjen 339 të manipulimit të votave në Qarkun e Durrësit,...

Raporti përfundimtar i OSBE/ODIHR për 25 prillin: PS u avantazhua në zgjedhje

Misioni i OSBE/ODIHR ka publikuar raportin përfundimtar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në raport theksohet se votuesit shqiptar patën mundësi të...

Varianti Delta qarkullon në Shqipëri prej gati 2 muajsh, konfirmon zv.ministrja e Shëndetësisë

Zv. Ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini thotë se prania e variantit “Delta” të COVID-19 në Shqipëria është hasur në fund të...

Masat kufizuese nuk ndryshojnë edhe pse në Shqipëri ka infektime me “Delta”

Në të paktën dhjetë qytete të Shqipërisë janë pikasur raste me infektime nga varianti “Delta” i COVID-19, megjithatë Komiteti Teknik i...

Aksidenti në Kroaci, pjesa më e madhe e viktimave nga komuna e Gjakovës

E hëna është shpallur ditë zie në Kosovë, pas aksidentit tragjik që ndodhi të dielën në Kroaci, ku mbetën të vdekur...

Konfirmohet prania e variantit “Delta” në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti i Shëndetit Publik konfirmojnë praninë e variantit “Delta” të COVID-19 në Shqipëri pas analizave të kryera...

Përgjumja e shoferit të autobusit mund të ketë shkaktuar aksidentin me 10 viktima në Kroaci

Aksidenti që u mori jetën 10 udhëtarëve të Kosovës mëngjesin e sotëm në Kroaci dyshohet të jetë shkaktuar nga përgjumja e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER