Kryesor 1

Hetimet për inceneratorët, Basha: Janë vjedhur miliona euro

Komisioni Hetimor për Inceneratorët në javën e parë të marrjes së dëshmive provoi se si janë vjedhur miliona euro të shqiptarëve...

Basha firmos ‘dekomunistizimin’, u kërkon ndjesë ish të përndjekurve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha firmosi formularin e dekomunistizimit në ditën që përkon me 31-vjetorin e rrëzimit të bustit të...

Rusia po përgatit luftën më të madhe në Europë që nga 1945, thotë Johnson

Të dhënat tregojnë se Rusia po planifikon luftën më të madhe në Europë që nga viti 1945, tha kryeministri i Britanisë...

KQZ kërkon verifikime nga prokuroria për kandidatin e PD-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dërguar për verifikim në Prokurorinë e Përgjithshme kandidatin e PD-së për Bashkinë Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi. Burime nga...

Basha nis nga Shkodra fushatën për zgjedhjet e pjesshme

Nis sot zyrtarisht fushata për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit në 6 bashki, Durrës, Shkodër, Dibër, Vorë, Lushnjë dhe...

Biden: Putin ka vendosur të pushtojë Ukrainën

Në një konferencë për shtyp presidenti i SHBA-së, Joe Biden deklaroi se Putin ka vendosur të pushtojë Ukrainën. Biden tha se ishte...

Rreth 4 orë në SPAK për inceneratorin, Subashi: Vij sa herë të më kërkojnë

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka qëndruar rreth 4 orë në SPAK, ku ishte thirrur për të dhënë dëshminë e tij...

‘Paralizohet’ kultura në Tiranë, institucionet në rikonstruksion

Fundjava erdhi, por mundësitë për t’u argëtuar sidomos për të vegjlit janë të kufizuara në kryeqytet. Cirku Kombëtar ishte një nga...

Gjykata pezullon zgjedhjet në FSHF

Gjykata e Tiranës ka pezulluar zgjedhjet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Shkak për këtë vendim është shqyrtimi i akuzave për...

Mosshkarkimi i Metës, SHBA: Gjykata po tregon pavarësi dhe integritet

Gjykata Kushtetuese po demonstron aftësinë për të përmbushur funksionin e saj parësor duke dhënë vendime që pasqyrojnë pavarësi dhe integritet. Kështu thuhet...

6 gjyqtarët që votuan kundër shkarkimit të presidentit Meta

Të mërkurën 6 gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese votuan kundër shkarkimit të presidentit Ilir Meta, vetëm 1 votoi pro. Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese...

Banorët e 5 majit para ambasadës amerikane: Po na persekutojnë, na jepni viza

Dy orë pasi protestuan para Kuvendit, banorët e zonës së 5 Majit në Tiranë u zhvendosën për të protestuar para ambasadës...

Gjykata Kushtetuese rrëzon shkarkimin e Metës

Gjykata Kushtetuese vendosi sot për rrëzimin e shkarkimit të Ilir Metës nga posti i presidentit. Vendimi i shfuqizuar nga Gjykata për shkarkimin...

Një ditë me afganët në Shëngjin

Prej 5 muajsh, afganët të cilët erdhën në Shqipëri vazhdojnë të qëndrojnë në Shëngjin dhe Durrës. Euronews Albania ishte në një resort në Shëngjin...

15 mijë shqiptarë të deportuar në 2 vite

15 mijë shqiptarë janë deportuar nga zona shengen 2 vitet e fundit. Ndaj tyre është vendosur edhe ekspuls (ndalim hyrje në...

Amerika mbështet 100% Open Balkan, deklaron Rama

Kryeministri Rama deklaroi se administrate e re amerikane e mbështet 100 për qind nismën e Open Balkan. Ai pohoi se kanë biseduar...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER