Kryesor 1

Mbërrijnë 100 mijë doza të tjera vaksinash në Shqipëri

Kanë mbërritur pasditen e kësaj të enjteje në Shqipëri 100 mijë doza të tjera vaksinash kineze “Sinovac”. Lajmi bëhet i ditur...

Prania e ushtrisë në aeroportin e Rinasit, ministri Peleshi: Thjesht për vigjilencë të shtuar

Në një deklaratë, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi tha se ngjarja e fundit në aeroport shkaktuar nga bojkotimi i punës së...

Balluku: Sot nisin fluturimet esenciale nga aeroporti i Rinasit

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dha një deklaratë për mediat nga aeroporti i Rinasit pas situatës së krijuar nga kontrollorët e...

Prokuroria ngre akuzë për tre kontrollorë të trafikut ajror, lihen të lirë të tjerët

Pasi qëndruan prej disa orësh në mjediset e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, prokuroria ka ngritur zyrtarisht akuzë vetëm ndaj tre...

Dita ndërkombëtare e romëve, kremtim i historisë, traditës rome por edhe thirrje për përfshirje sociale

Dita Ndërkombëtare e Romëve, është një kremtim i historisë rome, traditave dhe kulturës, sikundër edhe thirrje për përfshirje sociale. Kjo ditë synon...

Bllokimi i aeroportit, shoqërohen disa prej kontrollorëve të Albcontrol

Policia e Shtetit ka nisur shoqërimin e disa prej kontrollorëve të Albcontrol në Rinas pas bllokimit të punës. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor,...

Balluku: Situata në Rinas për të prishur imazhin e vendit dhe për të bllokuar vaksinat

Mbi situatën e krijuar në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza", ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku në një intervistë në Euronews Albania, tha...

Elementët teknologjikë që do të përdoren në zgjedhjet e 25 prillit

Në disa elementë të procesit zgjedhor më 25 prill do të përdoret teknologjia, e cila synon të shtojë sigurinë. Në emisionin “Me...

Luan Rama gjen gabimet e PS: Kryeministri përdori Vlorën për t’u shfaqur si “reformator i madh”

Kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama tha se Vlora ka pasur deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, por...

Mesazhet e terrenit, Alfred Rushaj zbërthen strategjitë elektorale të PD-së

Drejtori i fushatës së Partisë Demokratike në Tiranë, Alfred Rushaj, tha se entuziazmi i qytetarëve për ndryshim pushtetit është shumë i...

Përgjegjësia për bllokimin e Rinasit, Bushati: I takon qeverisë. Haxhiu: E pafalshme të lihet Kulla bosh

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu debatuan gjatë emisionit ‘Shock’ mbrëmjen e sotme lidhur me ngjarjen e ditës, bllokimi i aeroportit...

Greva e Albcontrol, Meta thirrje publike Ramës: T’i japim një zgjidhje sa më të arsyeshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nga Vlora, ku pati një konferencë për shtyp para gazetarëve foli mbi situatën e krijuar në...

Greva e ‘Albcontrol’, Balluku: Ushtria do të nxjerrë nga kulla e kontrollit të gjithë ata që kanë braktisur detyrën

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një deklaratë për mediat pasditen e sotme bëri me dije se të gjithë...

256 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, 8 persona humbën jetën

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 256 raste të reja me COVID-19 në 2538 testime të kryera....

Greva e ‘Albcontrol’, forca të FNSH dhe ushtria ‘zbarkojnë’ në Rinas

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit pasditen e kësaj të mërkure, pas grevës së...

Gjendja e epidemisë, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë lehtësim masash

Komiteti Teknik i Ekspertëve duke analizuar gjendjen e epidemisë Covid-19 në Shqipëri vendosi që masat aktuale do mbeten në fuqi. Lajmi u...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER