Kryesor 1

Gjendja e epidemisë, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë lehtësim masash

Komiteti Teknik i Ekspertëve duke analizuar gjendjen e epidemisë Covid-19 në Shqipëri vendosi që masat aktuale do mbeten në fuqi. Lajmi u...

EMA deklaron se ‘mpiksjet e gjakut’ duhet të listohen si një efekt anësor “shumë i rrallë” i AstraZeneca

Pas konferencës së Agjencisë Europiane të Barnave, enti rregullator Europian ka vendosur se “mpiksjet e pazakonshme të gjakut” duhet të listohen...

Ministrja Balluku: Problemi i pagave në “Albcontrol” prej rënies së trafikut ajror

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, konfirmoi mesditën e sotme bllokimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit pas deklarimit “si...

Ngërçi në Rinas, deri nesër në orën 10:00 të gjitha fluturimet e bllokuara

Bllokohen fluturimet në Aeroportin e Rinasit. Informacione nga Autoriteti Ndërkombëtar i Fluturimeve ka njoftuar se udhëtimet ajrore do të jenë të bllokuara...

Denisa Celami komenton programet shëndetësore të partive politike, mjekja Ceno: Në Shqipëri nuk ka mundësi për rritje profesionale

Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno, në një lidhje të drejtpërdrejtë tha se arsyet që e kanë shtyrë të largohej nga...

Nis sot vaksinimi i farmacistëve në Tiranë, duhet të plotësojnë një formular

Ditën e sotme do të nisë vaksinimi i farmacisteve në Rajonin e Tiranës. Lajmi u bë i ditur nga Urdhri i Farmacistëve...

Hetimi i Becchettit në Shqipëri, Lindita Çela: Prokurori u la vetëm nga institucionet shqiptare

"Humbja e gjyqit në gjykatën e arbitrazhit ndaj Francesco Becchettit është një rast “që tregon paaftësinnë, nivelin e korrupsionit në shtetin...

Fushata dhe alternativat, fati i partive të reja përballë atyre tradicionale  

Zgjedhjet e 25 prillit po afrojnë. Qytetarët ndihen të lodhur nga politika e cila prej vitesh duket se nuk po prodhon...

Luljeta Bozo sqaron qëndrimin për komunizmin: S’jam penduar, thashë një të vërtetë

Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo që në zgjedhjet e 25 prillit është kandidate për deputete në Qarkun e Tiranës me Partinë...

SHBA me sytë nga 25 prilli, Palmer: Zgjedhjet të jenë të lira e demokratike

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer deklaroi se në 25 prill zgjedhjet duhet të jenë të lira dhe...

Bie numri i infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri, 9 persona humbin jetën

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 141 raste të reja me COVID-19 në 2334 testime të kryera. Ministria...

Patozi: Kodi Zgjedhor është kostum i qepur pas trupit të dy partive të mëdha

Kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se objektivi kryesor për zgjedhje e 25 prillit është që të jenë forcë përcaktuese...

Debati për logon, Patozi kritika Kolegjit Zgjedhor: Vendim arbitrar, i shërbeu PS dhe PD

Kolegji Zgjedhor pak ditë më parë vendosi që Bindja Demokratike do të renditet në fletën e votimit me emër dhe jo...

Ku dallojnë vaksinat anti-Covid? Arben Gjata tregon dobitë dhe të metat e tyre

Infektimet ditore me Covid-19 në Shqipëri mbeten të qëndrueshme. Në harkun kohor të një jave numri i të prekurve nga coronavirus...

Punime në autostradën Tiranë-Durrës, nga nesër devijohet qarkullimi drejt Vorës

Duke filluar nga nesër – për të paktën dy javë, – në rrugën Tiranë-Durrës do të kryhen punime për të rregulluar...

Byroja Kombëtare e Hetimit hap garën për 32 vende të tjera vakante

Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH) shpalli mesditën e sotme thirrjen për 32 vende të lira si hetues. Përmes një njoftimi në web-faqen...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER